חוברת הדרכה עבור השימוש באתר govmap

אתר המפות הממשלתי GovMap  הינו מערכת מידע גיאוגרפית (GIS), מערכת מידע ממוחשבת המאפשרת ניהול, אחזור וניתוח מידע גאוגרפי תוך שילוב תכנים ממספר שכבות מידע המבוססות ברובן על מערך מיפוי, אך גם על מאגרי מידע טבלאיים רגילים. שרת המפות הממשלתי הינו אתר המאפשר גישה לרוב המידע הגאוגרפי הקיים ברמה הלאומית. מערכות אלו מבצעות בצד הקלט: קליטה, ארגון ובקרת איכות, ובצד הפלט: הפקה, מיון, שליפה ופילוח של מידע גאוגרפי. מערכות מסוג זה משמשות גורמים רבים, ובהם משרדי ממשלה, מכוני מחקר, נותני שירותים, חברות משלוחים, מתכנני ערים ותשתיות ואף כעזר לאזרחים בתרחישים כמו רכישת בית, תכנון טיול ועוד. למערכות אלו יתרון בפישוט והמחשה של תופעות מרחביות והעלאת חלופות יעילה למקבלי החלטות. מערכות ה-GIS  מאפשרות שיתוף וייצוא של המידע בדרכים רבות.

המטרה בשרת המפות הממשלתי היא לשתף את האזרח במידע ממשלתי וציבורי. הנתונים מוצגים על רקע מפה טופולוגית או על רקע תצלום אוויר צבעוני. בנוסף לנתונים המוצגים כשכבות מידע גאוגרפיות, פותחו כעשרה יישומים לסוגי מידע ייחודיים. דוגמא לכך הוא יישום של חיפוש תכניות בניין עיר, המאפשר מציאת תכנית מתוך מאגר של כמיליון תכניות. אחת היכולות החשובות של שרת המפות היא התממשקות עם מערכות והשילוב באתרים, לדוגמא שרת המפות מתממשק למערכות של רשות מקרקעי ישראל ומציג בזמן אמת מכרזים שמפרסמת הרשות.
אתר המפות מכיל שימושים רבים ומגוונים הכוללים: הצגת רחובות, כתובות, מוסדות ועוד כ-270 שכבות, הצגת נתונים, ביצוע חיתוכים והפקת נתונים לטבלאות אקסל וכל זאת דרך כלים ויישומים הקיימים באתר ונגישים לאנשים פרטיים ומוסדיים כאחד.

האתר בנוי בצורה ידידותית למשתמש ומכיל מספר כפתורים עיקריים המכילים את כלל האפשרויות באתר