שני פרסים מטעם ESRI העולמי הוענקו למרכז למיפוי ישראל

תאריך:
19/08/2012
א' אלול תשע"ב

המרכז למיפוי ישראל נבחר מבין 100,000 ארגונים לזכייה בפרס המצוינות במערכות מידע גיאוגרפי על שדרוג תשתית המידע הגיאומרחבי בישראל

 

המרכז למיפוי ישראל (מפ"י), יחידת סמך של משרד הבינוי והשיכון, נבחר בתחילת חודש יולי לקבל את הפרס השנתי על מצוינות במערכות מידע גיאוגרפי(Special Achievement in GIS - SAG)  של חברתESRI  העולמית, השולטת בשוק מאגרי המידע הגיאוגרפיים. הפרס ניתן לקבוצה נבחרת של ארגונים מתוך למעלה מ-100,000 ארגונים מכל העולם, כולל חברות פרטיות מתחומים שונים וגופים ציבוריים וממשלתיים.

הפרס מוענק למפ"י על שימוש יעיל ומתקדם בטכנולוגיות מידע גיאוגרפי במספר פרמטרים, כאשר הראשון הוא שימוש לטובת הציבור- פיתוח שרת מפות הממשלתי. זהו פורטל לאומי חדש, המהווה פלטפורמה למתן שרותי רשת (WEB SERVICES) גאוגרפיים מגוונים, לרבות אזור אישי, יישומי משנה ייעודיים ועשרות רבות של שכבות מכל משרדי הממשלה שאחדות מהן מתעדכנות באופן אוטומטי מידי יום.  החידושים נגישים לכל באינטרנט ומספקים מידע ממשלתי רב המוצג באופן גרפי. הטכנולוגיות מעניקות לאזרחים כלים לחיפוש אינפורמציה, בדיקת מידע, הפקת דו"חות ומפות בהתאם לצרכיהם.


פרויקטים נוספים שהביאו לזכייתו של מפ"י בפרס הם:  ארכיון מקוון של מפות ומסמכים המתעדים את החלוקה לגושים וחלקות, מערכת מידע גאודטית מקוונת, מרכז נתונים לאומי ועוד שדרוג בסיס הנתונים הלאומי ומעבר למבנה נתונים מודרני, מערכת לשיתוף מידע בין משרדי (מטה דאטה). המרכז למיפוי ישראל, יחד עם משרדי הממשלה ועשרות גופים החברים בוועדה הבין-משרדית למערכות מידע גיאוגרפיות, מקדמים שורה של תקנים לשיתוף מידע ושירותי מחשוב גיאוגרפיים על מנת ליעל תהליכים ולהשתמש במשאבי הנתונים והמחשוב באופן מיטבי. באמצעות תקנים אלה, יכולים המשרדים לשתף ביניהם מידע ולהציגו באתר אחד, כשרת המפות הממשלתי.


הטכנולוגיות בעטיין ניתן הפרס, מייעלות תהליכים ממשלתיים, כאשר המשמעויות הן חסכון כספי, קיצור זמני ביצוע של פרויקטים ומתן כלים טובים יותר לניהול התכנון והפיתוח הלאומי. בנוסף, כל אזרח יכול להשתמש בכלים ובמידע לקבלת החלטות מושכלת, לדוגמה בעת רכישת דירה.


השנה הוענק הפרס על ידי נשיא ESRI בכינוס המשתמשים השנתי ב-25 ליולי, בסן דייגו, קליפורניה, ארה"ב.

כמו כן, בתערוכת המפות שהתקיימה בכנס של חברת ESRI, זכתה במקום ראשון (לפי קטגוריה) "מפת צפון מזרח הנגב (המכתשים)", שהוכנה בתחום קרטוגרפיה במרכז למיפוי ישראל .