משולחן המנכ"ל מספר 60

תאריך:
25/09/2019
כ"ה אלול תשע"ט

​חברותי וחברי המודדות והמודדים המוסמכים,

הכירו את הנהלת המרכז למיפוי ישראל

המרכז למיפוי ישראל פעל ופועל רבות למענכם ולמען הציבור בכל שנות קיומו. בשנים האחרונות העצמנו משמעותית את הקף הפעילות בכל תחומי האחריות שלנו, ואף הרחבנו את תחומי העיסוק של האירגון; אנו בטוחים שאתם חשים את הרוח החדשנית ואת המוטיבציה שלנו.

באירגון עובדים כ- 220 עובדי מדינה במגוון תפקידים מקצועיים ותפקידי מנהלה, ומועסקים בו כ- 70 נותני שרותים במסגרות שונות. האחראים לניהול האירגון הם חברי ההנהלה הבכירה, ויחד עם העובדים הנפלאים שלנו הם מקדמים את מטרות ויעדי האירגון, ופועלים באופן בלתי נלאה לשרת את הציבור ואתכם. חשוב לי שתכירו את העוסקים במלאכה; שמותיהם ותפקידם מופיעים בתחתית התמונה.

pic.JPG

שורה עליונה מימין לשמאל: חגי רונן סמנכ"ל גאודזיה, ערן קינן סמנכ"ל מיפוי וממ"ג, פרופ' ירון פלוס המדען הראשי, אלכס קורן סמנכ"ל טכנולוגיות דיגיטליות ומידע, ירמי גור סמנכ"ל תכנון שרות ומדיניות, שמעון ברזני סמנכ"ל קדסטר.

שורה תחתונה מימין לשמאל: חן דנוך סמנכ"ל הון אנושי ומינהל, שרית ארד החשבת, רונן רגב המנכ"ל, עידית יוגב עוזרת המנכ"ל, עו"ד גילי קירשנר היועצת המשפטית.​


זכיה בפרס השקיפות השלטונית

אני גאה לעדכן אתכם שהמרכז למיפוי ישראל קיבל את פרס שר המשפטים תשע"ט 2019 על פועלנו לקידום השקיפות השלטונית. המרכז למיפוי ישראל וארבע רשויות נוספות זכו בפרס, ונבחרו מתוך 26 ארגונים ורשויות בשל פועלם לקידום השקיפות במסגרת עבודתן. להלן נימוקי הוועדה לבחירת המרכז למיפוי ישראל כזוכה בפרס:
1. שינוי תפיסה משמעותי בנושא מאגרי מידע: מיחידה שהמעיטה בהנגשת נתונים ציבוריים, הפך המרכז למיפוי ישראל ליחידה המכירה בכך שבידיה מאגרי מידע בעלי חשיבות לאומית, שמין הראוי להנגישם לציבור בצורה טכנולוגית, פתוחה, איכותית ועדכנית.
2. נכונות לשיתוף פעולה עם גורמים חוץ ממשלתיים.
3. פתיחת המידע המצוי בידי האירגון והצלבתו, מעניקות כלי חשוב ויעיל לאנשי מקצוע רבים.

teuda.JPG

בעיות באישור מפות מדידה להיתר בניה בוועדות המקומיות

​תהליך הטמעת רישוי זמין בוועדות התכנון הוא ארוך ומורכב, וגם אתן ואתם חווים זאת. מעת לעת אנו מקבלים פניות ממודדים שמדווחים על קושי באישור מפות המדידה. אנו פונים אל הוועדות ואל מינהל התכנון ופותרים את הבעיות באופן נקודתי, לרבות הדרכות והסברים לבודקי התכניות.

נשמח מאוד לעזור לפתור כל קושי בנושא זה ולכן אל תהססו לפנות אלינו. שילחו בבקשה הודעה עם המפה והערות הבודק/ת אל אירית בקר ראש תחום טכנולוגיות מיפוי ותמיכה בצרכנים לכתובת iritb@mapi.gov.il


שגיאה בפרמטרי ההתמרה שבתקנות

אני מודיע בזאת על שגיאה שאיתרנו בפרמטרי ההתמרה שמופיעים בתקנות המדידות (מדידות ומיפוי), התשע"ו - 2016, מדאטום IGD05/12 אל מערכת הקואורדינטות המישורית IG05/12. הפרמטרים מופיעים בתוספת הראשונה לתקנות. לצערנו מצאנו טעות בפרמטר הסיבוב של ציר X (Rx), ובמקום הערך הנכון 0.33009- שניות קשת, נכתב 0.33077- שניות קשת.

הכנו עבורכם הסבר על דאטום IGD05/12, הקשר שלו אל מערכת הקואורדינטות המישורית והפרמטרים הנכונים בקישור.


פרסום ספרות מקצועית באתר שלנו

המרכז למיפוי ישראל רואה חשיבות רבה בקידום הידע המקצועי במדידות, מיפוי וגאו-אינפורמציה במדינת ישראל. אנו נשמח מאוד להעמיד לרשות המעוניינים בכך את האתר שלנו לצורך פרסום ספרות מקצועית ומאמרים שנכתבו על ידי מודדים ואקדמאים בישראל. הפרסום יתבצע בדף שבקישור. זכויות היוצרים והאחריות על התוכן המקצועי של הפרסומים יהיו של המפרסמים כמובן.

המעוניינים לפרסם מאמרים וספרות מקצועית מוזמנים לשלוח אותם אל רחל סרנגה בכתובת saranga@mapi.gov.il


עידכון הנחיית המנהל 1.2015 לקביעת דרגת איכות של מערכת צילום למיפוי

מאז כניסת תקנות המדידות (מדידות ומיפוי), התשע"ו – 2016 לתוקפן, אנו בודקים ומאשרים דרגות איכות של מערכות צילום למיפוי, וזאת בהתאם להנחיית המנהל. בתקופה זו אנו עדים לעלייה משמעותית בשימוש ברחפנים לצורך מיפוי במשרדי מדידות רבים.

בשנים אלו צברנו נסיון בביצוע הבדיקות למצלמות, ולמדנו יחד אתכם על השימוש ברחפנים. בהתאם לכך, עדכנו את הנחיית המנהל: שיפרנו את תהליך אישור המצלמות והוספנו התייחסות לרחפנים. ההנחייה המעודכנת מופיעה בקישור.

מודדים שעושים שימוש ברחפנים, שימו לב לפרק 9, המנחה אתכם כיצד לפעול לרישום מערכת מדרגה ד': מערכות צילום על רחפנים לא יבדקו על-ידינו, אך חובתכם היא לרשום אצלנו את המערכת. אזכיר שחובתכם לפעול בהתאם להנחיות רשות התעופה האזרחית וגם לבצע בקרת איכות למפות בהתאם להנחיית המנהל.​​


הזמנה לקריאה מונחית של הנחיית המנהל 1.2015 המעודכנת

​כדי להקל עליכם את יישום הנחיית המנהל העדכנית, אנו נקיים שני מפגשים באולם הרב-תכליתי של המרכז למיפוי ישראל בתל אביב, משעה 15:00 עד 17:00:

1. מפגש למודדים עם מצלמות לאישור (פורמט רחב ופורמט בינוני) יתקיים ביום ראשון 27.10.2019.
2. מפגש למודדים עם מצלמות על רחפנים יתקיים ביום רביעי 30.10.2019.

​מצורפת גרסת pdf של מייל זה.

אני מאחל לכולכם שנה טובה, שנת עשייה ופריחה מקצועית, אישית ומשפחתית...

שיהיו לכולנו חגים שמחים וחופשות נעימות!


בברכה,

רונן רגב, מודד מוסמך

מנכ"ל המרכז למיפוי ישראל