משולחן המנכ"ל מספר 57

תאריך:
18/04/2019
י"ג ניסן תשע"ט

​חברותי וחברי המודדות והמודדים המוסמכים,

עוברים מחני"ת 1.2 לחנית 1.3

ההערכות למעבר החלה לפני כשנתיים והיא כללה עבודה משותפת עם מודדים ועם החברות שמספקות את התוכנות למשרדי המדידות. אתם מוזמנים לקרוא על מפרט חני"ת 1.3.

אנו בשלבים אחרונים של השלמת המעבר בין הגרסאות, והתאריכים שנקבעו לכך הם 1.06.2019 לציבור המודדים שמגישים מפות קדסטר ו- 1.09.2019 למודדים המבקרים. לאחר תאריכים אלו לא ניתן יהיה להגיש מפות קדסטר בגרסה 1.2. אנא היערכו בהתאם. בהצלחה!


לו"ז להחזרות של תיקונים למפות קדסטר

התור לביקורת מפות קדסטר במרכז למיפוי ישראל ארוך מאוד, ויש לכך מספר סיבות: עלייה בהיקף העבודות הנמסרות לנו, תחלופת מבקרים שמצריכה הכשרה מקצועית בעבודה (On the job training), הנמשכת זמן רב, חלק מהעבודות מוגשות לצערנו ברמה לא מספקת ומצריכות זמן ביקורת רב, והארגון נמצא בתהליך של צמצום מתמיד במספר העובדים בהתאם למדיניות הממשלה וחוק התקציב.

סיבה נוספת היא משך הזמן הארוך שאנו חווים בהחזרת העבודות המתוקנות על-ידי חלק מהמודדים. מי כמוכם מבין את המשמעות: בכל פעם שהעבודה מגיעה לאחר תיקונים, יש לרענן את הזיכרון של המבקר/ת, ולהתעמק שוב בבעיות שבעבודה ובתיקונים שבוצעו על-ידי המודד.

כדי לקצר את הזמן שאנו מאבדים עקב תופעה זו, קבענו לו"ז להחזרות:

1. לתיקונים שכוללים עבודה בשדה יינתן חודש.
2. לתיקונים שלא כוללים עבודה בשדה יינתנו שבועיים.
3. לתיקונים קטנים (בעיקר תיקוני עריכה) יינתן שבוע.

אבקש מכם לעמוד בלוחות זמנים אלו כדי להקל עלינו את העבודה ולקצר את זמני הביקורת.


שינוי שמו של האגף לרישום והסדר מקרקעין

ב- 16.04.2019 הפך האגף לרשות ולכן שמו מעתה הוא הרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין. הרשות היא חלק ממשרד המשפטים והמבנה הארגוני שלה נותר על כנו. להלן דבר מנהל הרשות עו"ד שלומי הייזלר.

חשוב לי לציין שהרשות והמרכז למיפוי ישראל רואות עצמן כיחידה אחת בהיבטים המקצועיים, וכך אנו פועלים ביום-יום: החשיבה משותפת, קיים תאום מלא בכל הנושאים המשותפים, השרות בראש סדר העדיפויות והאזרח בהחלט במרכז...


נוסח אישור יו"ר ועדת תכנון על תצ"ר

לאחר עבודה משותפת עם מינהל התכנון והרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין, נקבע נוסח אחיד לאישור יו"ר הוועדה על התצ"ר, וניתן לראות אותו בספריית הבלוקים; שם הבלוק הוא Table_vaada. אנו ממליצים לכם להוסיף את הנוסח לקובץ התצ"ר, ובכך להקל על עבודת הוועדה.

תהליך ההטמעה בקרב כ- 130 ועדות לתכנון ובניה יימשך זמן, ולכן בכל מקרה של בעיה אתם מוזמנים לפנות אל אירית בקר בכתובת iritb@mapi.gov.il


שינויים באתר שלנו

​​​לנוחותכם, ארגנו מחדש את 2 הדפים הראשיים שבהם מרוכזים הנושאים הנוגעים לכם באופן יום-יומי:

menu.JPG

בדף מידע מקצועי מוצגים חוקים, תקנות, הנחיות מנהל, מפות דוגמה, אישורי רשתות פרטיות, אישורי מצלמות, מפרטי מיחשוב ועוד.

בדף מקצוע המדידה מוצגים רשימת המודדים, תכנית לימודים מחייבת לצורך רכישת המקצוע, הדרישות לקבלת רשיון מדידה ומידע על אכיפת המקצוע.


חידוש רשיון מדידה לאחר תקופה לא פעילה

לעתים פונים אלינו מודדים שלא עסקו במדידות מספר שנים ובזמן זה לא שילמו את רשיון המדידה, ומבקשים מאיתנו לחדש את הרשיון ולא לשלם על התקופה שלא היו פעילים בה.

אנו נאשר פניות אלו ונאפשר את חידוש הרשיון על-ידי תשלום על התקופה הנוכחית בלבד, אך לפני כן יידרש המודד להגיע לפגישה אצל מנהל המרכז למיפוי ישראל עם הצהרה חתומה על-ידו שכוללת את פרק הזמן שבו לא עסק במדידות. בפגישה יתבקש המודד להציג את הידע שלו במקצוע, כתנאי לחידוש הרשיון.

ניתן לפנות בעניין זה אל רשמת המודדים מודדת מוסמכת אלנה רוחלין בכתובת geodesist@mapi.gov.il


שינוי שיטת התשלום ברשת תחנות הקבע של המרכז למיפוי ישראל

​​​החל מ- 1.09.2018 עברנו לשיטת גביה חדשה. לפני כן היה עליכם לבחור באחד מהמסלולים:

1. תשלום קבוע של 400 ₪ לחודש ללא הגבלת שימוש.
2. תשלום של 2 ₪ לדקה בהתאם להיקף השימוש, ללא הגבלה בסכום.
השיטה החדשה היא שילוב של 2 המסלולים: התשלום על השרות הוא 2 ₪ לדקה ותקרת התשלום היא 400 ₪ לחודש. לפיכך הסכום המרבי שייגבה מכם בחודש הוא 400 ₪, ואם הקף השימוש יהיה נמוך מ- 200 דקות, הוא ייקבע בהתאם.
אני מקווה שהמעבר הקל עליכם את השימוש ברשת תחנות הקבע שלנו.

לרגל החגים שבפתח: חג הנביא שועיב (יתרו), חג הפסחא וחג הפסח, ברצוני לאחל לכולכם ולבני משפחותיכם חגים שמחים ומשפחתיים, וחופשה נעימה...

מצורפת גרסת pdf של מייל זה.

בברכה,

רונן רגב, מודד מוסמך

מנכ"ל המרכז למיפוי ישראל​