משולחן המנכ"ל מספר 44

תאריך:
18/04/2017
כ"ב ניסן תשע"ז

חברותי וחברי המודדות והמודדים המוסמכים,

ברצוני לאחל חג פסח אביבי וחג פסחא מואר לכולכם...

כידוע לכם, המרכז למיפוי ישראל יהיה סגור במשך החג החל ממחר 10.04.2017 (ערב חג הפסח), ויחזור לפעילות ביום שלישי 18.04.2017 (איסרו חג). לכל היוצאים לחופשה בימים אלו, אני מאחל חופשה נעימה והנאה בחברת המשפחה והחברים.

רגע לפני כניסת החג, ברצוני לעדכן אתכם בשני נושאים:

 

אישור למערך פרטי של תחנות קבועות

אני שמח לבשר לכם שרשת תחנות הקבע של חברת אקסיס ג'י פי אס ומכשירי מדידה בע"מ, אושרה לפני מספר ימים כמערך פרטי של תחנות קבועות. המשמעות היא שניתן לקבל מהחברה שמפעילה את הרשת את כל שרותי ה- GNSS הנדרשים לכם, לרבות RTK, PP ו- VRS.

להלן קישור מתאים לדף באתר שלנו: אישור למערך פרטי של תחנות קבועות. אני מאחל הצלחה למפעילי המערך ולמשתמשים בו. שימו לב: השימוש במערך יתבצע בהתאם לתקנות המדידות (מדידות ומיפוי), תשע''ו-2016 בלבד.

 

פתיחת מאגר הנתונים הקדסטרי לציבור

אני גאה להודיע לכם, שאגף התקציבים במשרד האוצר והמרכז למיפוי ישראל הגיעו להסכמה על פתיחת מאגר הנתונים הקדסטרי לציבור. מעתה, הורדת המידע באינטרנט והשימוש בו יהיו ללא תשלום. מאגר הנתונים הקדסטרי כולל את סוגי המידע הבאים:

(1) בנג"ל: בסיס הנתונים הגאודטי לאומי, הכולל את נקודות הבקרה הממשלתיות.

(2) בנק"ל: בסיס הנתונים הקדסטרי לאומי, הכולל את גבולות הגושים והחלקות ברמת דיוק משתנה, ומשמש בעיקר מערכות מידע גאוגרפיות ומידע כללי על גושים וחלקות.

(3) תצפית: מאגר מסמכי קדסטר, הכולל גושי רישום, גיליונות שדה, פנקסי שדה, תצ"ר ותת"ג.

לאחר חופשת החג יחל המרכז למיפוי ישראל להערך לקראת אספקת המידע ללא תשלום. הורדת המידע תתבצע באתר האינטרנט טופוקד, באמצעות כרטיס הזדהות חכם בלבד.

חשוב לציין שהמידע מהבנק"ל אינו מהווה אסמכתה לשחזור גבולות של גושים וחלקות כמפורט בתקנות המדידות (מדידות ומיפוי), תשע''ו-2016 ובהנחיות המנהל; פעולה המותרת למודדים מוסמכים בעלי רישיון מדידה בתוקף בלבד.

 

פרוט המסמכים המצורפים

1. גרסת pdf של מייל זה.

 

חג שמח,
רונן רגב, מודד מוסמך
מנכ"ל המרכז למיפוי ישראל