משולחן המנכ"ל מספר 31

תאריך:
03/11/2015
כ"א חשון תשע"ו

חברותי וחברי המודדות והמודדים המוסמכים,​

מפגשי מודדים

אני מזמין אתכם למפגשים שאקיים במרחבים של המרכז למיפוי ישראל, כמפורט בטבלה שלהלן. אבקש מכם להירשם מראש אצל ורד בלום מנהלת הלשכה, בטלפון 03-6231901 או בכתובת vered@mapi.gov.il

מרחב​תאריך​יום בשבוע​שעת התחלה​שעת סיום​
גליל​23.11.2015​שני​14:00​16:00​
באר שבע​30.11.2015​שני​10:00​12:00​

 

תחרות צוות המדידה המצטיין

​צוותי המדידה הם לב הפעילות של המקצוע החשוב שלנו. אפשר לטעות ולחשוב שבתקופה שבה הטכנולוגיה כל כך מתקדמת והעבודה המשרדית מפותחת ומצריכה את עיקר השקעת הזמן בפרויקט, חשיבותם של צוותי המדידה נדחקה הצידה. אך למעשה זכות הקיום של מקצוע המדידות היא עבודת השדה, ואחד הערכים המוספים העיקריים של המודדים המוסמכים הוא הקשר בין השטח לבין התכנון וזכויות הקניין.

תיפקודו של צוות המדידה משפיע ישירות על הצלחתו של כל פרויקט ולכן הצוות צריך להיות במיטבו במהלך עבודתו בשטח: עובדים מקצועיים, רמת בטיחות גבוהה, ציוד איכותי, נוהלי עבודה ברורים ויעילים ותקשורת עם הגורמים השונים בשטח.

המרכז למיפוי ישראל מעוניין להוקיר את עבודת צוותי המדידה ולהעלות את המודעות לחשיבותם. לשם כך אנו מכריזים על תחרות צוות המדידה המצטיין. מודדים מוסמכים מוזמנים להגיש את מועמדותם של צוותי המדידה שלהם. להורדת טופס ההרשמה לחצו כאן. הטופס מופיע גם כצרופה למייל זה.

שילחו בבקשה תמונה של צוות המדידה בעת עבודתו בשטח, טופס מלא ואת המסמכים הנדרשים, אל רשמת המודדים, מודדת מוסמכת אלנה רוחלין לכתובת elena@mapi.gov.il. המועד האחרון להגשת הטפסים הוא 30.11.2015 וההודעה על בחירת הזוכים תתקיים ב- 20.12.2015.

 

בתמונה הבאה תוכלו לראות את צוות המדידה של מודד מוסמך אורי חן ציון ואת רמת הבטיחות שבה הוא עובד: אפוד זוהר, קונוסים ולבוש הולם. חשוב לציין שהכיכר שבתמונה נמצאת בכביש שקט וצדדי, ולמרות זאת הצוות מקפיד על הנחיות הבטיחות. התמונה באדיבות אורי חן ציון.

1.jpg 

ביקור במשרדי מדידות

במסגרת הנסיעות שלי לפגישות ברחבי הארץ, אני מבקר מדי פעם במשרדי מדידות. המפגש עם העובדים שמבצעים את העבודה ביומיום תמיד משמח אותי ואני יוצא מהם עם תובנות חדשות שמשפיעות על ההנחיות המקצועיות ועל המשימות של המרכז למיפוי ישראל. אשמח לשלב ביקורים במשרדיכם בימי הפגישות שלי מחוץ למשרד. אם מי מכם מעוניין בכך, פנו בבקשה אל ורד בלום מנהלת הלשכה, בטלפון 03-6231901 או בכתובת vered@mapi.gov.il

בתמונה הבאה תוכלו לראות את עובדי משרדו של מודד מוסמך חיים שבח מעפולה. המפגש היה מעניין ונעים, למדתי ממנו הרבה ואני מעריך שגם עובדי המשרד. התמונה באדיבות חיים שבח.

2.jpg 

ביקור נשיאת FIG

​לפני כחודשיים ביקרה בארץ משלחת מיוון בראשות Chryssy Potsiou נשיאת FIG. המשלחת התרשמה מאוד ממגוון הפעילויות בארץ בנושא גאו-אינפורמציה וביקרה בין היתר גם במרכז למיפוי ישראל. דו"ח על הביקור פורסם באתר של FIG. לקריאה לחצו כאן.

3.jpg 

פרוט המסמכים המצורפים

1.       טופס הגשת מועמדות לתחרות צוות המדידה המצטיין.

2.       גרסת pdf של מייל זה.

 

בברכה,

רונן רגב, מודד מוסמך

מנכ"ל המרכז למיפוי ישראל