משולחן המנכ"ל מספר 28

תאריך:
03/06/2015
ט"ז סיון תשע"ה

חברותי וחברי המודדות והמודדים המוסמכים,​

מנהל חדש לחטיבת הקדסטר

אני שמח להודיע על כניסתו של מודד מוסמך שמעון ברזני לתפקיד סמנכ"ל קדסטר, בתחילת מאי 2015. שמעון עבד במגזר הפרטי שנים רבות, לאחר מכן היה המודד הראשי של משרד הבינוי ובחודש פברואר 2013 עבר למרכז למיפוי ישראל, לתפקיד ראש אגף טכנולוגיות בלשכת המדען הראשי. אני מאחל לשמעון הצלחה בתפקידו החדש, ולעובדי ומנהלי חטיבת הקדסטר והמודדים המוסמכים תקופה פורייה ומקצועית.


שמעון החליף את מודד מוסמך ד"ר יוסף פוראי שפרש לגמלאות בסוף חודש אפריל 2015. יוסף עבד במרכז למיפוי ישראל שנים רבות, תרם לארגון בתחומים מקצועיים רבים, הקים את לשכת המדען הראשי ופעל רבות בתחומי הקדסטר בתקופת תפקידו כסמנכ"ל קדסטר. אנצל הזדמנות זו כדי להודות ליוסף, בשם כל המודדים המוסמכים, על פועלו לאורך השנים.

הוועדה המייעצת למרכז למיפוי ישראל

בהמשך להחלטת המרכז למיפוי ישראל להקים ועדה מייעצת למנהל, פורסם לפני כחודשיים מכר להקמת הוועדה. קיבלנו 23 הצעות של מיטב המומחים בתחומים מקצועיים שונים שעשויים להשפיע על הפעילות במרכז למיפוי ישראל, ומתוכן נבחרו 12 חברים.

להלן שמות שנים-עשר חברי הוועדה (לפי א"ב):

מודד מוסמך אבי חליוה, פרופ' אבינועם מאיר, מודד מוסמך אלדד פנקס, מומחה לממ"ג אפי גי'אן, מודד מוסמך בשיר לואי, מודד מוסמך ד"ר גרשון שטינברג, מודד מוסמך ח'יר ואפי, עו"ד ושמאי מקרקעין חיים מסילתי, מודד מוסמך ד"ר חיים סרברו, מודד מוסמך יאיר דוידובסקי, מודד מוסמך פרופ' יהושע גרינפלד, מומחית למיפוי ימי לימור גור-אריה אברהמוב.

תפקיד הוועדה המייעצת יהיה לייעץ למנהל המרכז למיפוי ישראל בנושאים מגוונים כגון חקיקה, קוד אתי, עתיד מקצוע המדידה, טכנולוגיות ועוד. אנו נציג את הפרוטוקולים של הוועדה המייעצת באתר המרכז למיפוי ישראל.

אני מודה מראש לכל חברי הוועדה על הכוונה והרצון הטוב שלהם לתרום מניסיונם ומכישרונם למרכז למיפוי ישראל, למקצוע המדידה, לתחום מערכות המידע הגאוגרפיות ולתחומים נוספים, וכמובן להיענותם של כל המציעים על רצונם לתרום ולהשפיע.

חשוב לציין שפעילות חברי הוועדה היא התנדבותית!​

ביקור משלחת מבוואריה

בשבוע שעבר התארחו בארץ ד"ר קלמנט ארינגר (Klement Aringer) מנהל סוכנות המיפוי הבווארית בגרמניה (LDBV) ומתיאס שטולץ (Matthias Stolz) סגן מנהל המחלקה לפוטוגרמטריה. במהלך השבוע התקיימו דיונים מקצועיים בתחומי עניין משותפים, והאורחים זכו לסיור ברחבי הארץ ולביקור מרגש במוזיאון יד ושם.

ניסיון העבר של המרכז למיפוי ישראל עם LDBV הוא רב שנים ועשיר: השיתוף תרם רבות לפיתוח הידע המקצועי והמערכות בשני הארגונים. לדוגמא: רשת תחנות הקבע הוקמה לאחר סדרת התייעצויות עם הארגון הגרמני, ובכך נחסכו שנות עבודה ומחקר, ותקציבים משמעותיים.

פרוט המסמכים המצורפים:

​1. גרסת pdf של מייל זה


בברכה,

רונן רגב, מודד מוסמך

מנכ"ל המרכז למיפוי ישראל